خرید محصولات برند درموسیس

ترکیبات موثر در کنار گلوتامین | استفاده از چه موادی در کنار گلوتامین توصیه می‌شود؟

ترکیبات موثر در کنار گلوتامین | استفاده از چه موادی در کنار گلوتامین توصیه می‌شود؟

تأثیرات حیرت‌انگیز گلوتامین در بدن ما بر هیچکس پوشیده نیست. این اسید آمینه منبع انرژی سلول‌ها به حساب می‌آید و نقش انکارنشدنی در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد. آشنایی با ترکیبات موثر در کنار گلوتامین سبب اثربخشی بیشتر این ماده می‌شود.

در توضیح اهمیت گلوتامین وبسایت webmd در گزارشی آورده است که فراوان‌ترین اسیدآمینه‌ی موجود در بدن که توسط خون به سیستم‌های مختلف بدن منتقل می‌شود گلوتامین است. همچنین در این مقاله گفته‌شده است مردم گلوتامین را برای بیماری سلول داسی شکل، سوختگی، بهبود بهبودی پس از جراحی، جراحات و عوارض HIV/AIDS مصرف می کنند. اسهال، فیبروز کیستیک، چاقی، سرطان ریه و بسیاری از بیماری‌های دیگر نیز از مزایای این اسید آمینه در درمانشان بهره می‌برند، اما شواهد علمی خوبی برای این ادعا وجود ندارد.  گلوتامین (Endari) توسط FDA ایالات متحده به عنوان یک داروی تجویزی برای بیماری سلول داسی شکل تایید شده است.

گلوتامین اسید آمینه‌ای غیرضروری است؛ به این معنا که بدن ما این ماده را تولید می‌کند و حتی بسیاری از مواد غذایی که مصرف می‌کنیم، حاوی گلوتامین هستند. شما از اینکه «گلوتامین در بدن چه کاری انجام میدهد» چیزی می‌دانید؟

ترکیبات موثر در کنار گلوتامین | استفاده از چه موادی در کنار گلوتامین توصیه می‌شود؟

البته این روزها استفاده از مکمل گلوتامین به عنوان ماده‌ای چربی سوز در میان ورزشکاران رایج شده است. مصرف این مکمل در کنار چه موادی مؤثرتر خواهد بود؟ قبل از این که بخوایم مواد و ترکیبات را معرفی کنیم باید چند ویژگی مکمل گلوتامین را به شما بگوییم برای مثال ویژگی‌های پودر گلوتامین کیو ان تی

  • کمک به تامین ذخایر گلوتامین بدن
  • کمک به حمایت از ریکاوری سلولی عضلانی
  • کمک به تطبیق‌پذیری بالا با سایر مکمل‌ها جهت بهبود نتایج
  • کمک به افزایش تولید هورمون رشد و بهبود عملکرد ورزشی
  • کمک به کاهش احساس خستگی حین و بعد از تمرینات ورزشی
  • کمک به بالا‌بردن متابولیسم کاهش چربی بدن و جلوگیری از ریزش عضلات را دارد.

اگر به دنبال اثربخشی بیشتر این اسید آمینه هستید، ادامه مطلب را از دست ندهید! به شما مواد و ترکیباتی را معرفی خواهیم کرد که با مصرف آنها شاهد تأثیرات خارق‌العاده گلوتامین خواهید بود.

چرا به ترکیبات موثر در کنار گلوتامین نیاز داریم؟

برای آشنایی با ترکیباتی که منجر به اثربخشی بیشتر گلوتامین می‌شوند، بهتر است ابتدا متوجه شویم که این اسید آمینه در کنار چه موادی مؤثرتر است. قرارگیری گلوتامین در کنار سدیم و سایر الکترولیت‌ها منجر به اثربخشی بیشتر این ماده می‌شود. اما علت این امر چیست؟

به بیان ساده انتقال گلوتامین از طریق مکانسیم‌های وابسته به سدیم صورت می‌گیرد. شواهد نشان می‌دهد که این ماده حجم سلول، جذب الکترولیت و هیدراتاسیون سلول‌ها را افزایش می‌دهد.

پودر ال_گلوتامین دکتر سان

این موضوع به خصوص برای ورزشکاران استقامتی از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که افزایش آب در سلول‌های ماهیچه‌ای نقش مهمی در هایپرتروفی (آمادگی بیشتر فیبرهای ماهیچه‌ای) دارد. این فرایند پیش نیاز ماهیچه سازی و ساخت عضلات به حساب می‌آید. از این رو پودر ال- گلوتامین دکتر سان پیشنهاد ما به شما است.

البته سدیم تنها ماده مؤثر بر جذب بهتر گلوتامین نیست؛ اگر به دنبال به حداکثر رساندن تأثیر گلوتامین بر عضلات خود هستید، با ما همراه باشید.

ترکیبات موثر در کنار گلوتامین را بشناسید

اسید آمینه گلوتامین ماده‌ای است که در یک رژیم غذایی معمولی نیز پیدا می‌شود. با این حال هنگامی که از این ماده به عنوان مکمل استفاده می‌شود، باید دقت بیشتری در مصرف آن به خرج داد.

ما در ادامه لیستی از موادی را بیان خواهیم کرد که به جذب بهتر و عملکرد مؤثرتر گلوتامین کمک می‌کنند.

BCAA

BCAA به معنای شبکه‌های آمینواسیدی است که شامل آمینواسیدهای بنیادی می‌شود. از جمله این آمینو اسیدها می‌توان به لوسین، ایزولویسن و والین اشاره کرد. جالب است بدانید که نزدیک به یک سوم ساختار ماهیچه‌های بدن از این آمینو اسیدها تشکیل شده‌اند؛ اما ترکیب گلوتامین در کنار BCAA به 2 دلیل عمده تأثیر بیشتری بر تقویت عضلات دارد:

بی سی ای ای

  1. غلظت آمونیاک و به دنبال آن گلوتامین به طور مستقیم بر متابولیسم BCAA تأثیر می‌گذارد؛
  2. سلول‌ها برای جذب گلوتامین به BCAA برای انجام متابولیسم‌های مربوطه نیاز دارند.

سیترولین

سیرتولین نوعی اسید آمینه غیرضروری برای بدن است. جالب است بدانید که سیترولین در زبان لاتین به معنای هندوانه بوده و این میوه منبعی غنی از سیترولین به حساب می‌آید. ناگفته نماند که سیترولین در لوبیا چیتی، سویا و بادام زمینی نیز یافت می‌شود.

اما ترکیب سیترولین و گلوتامین چه تأثیری بر بدن ما دارد؟

گلوتامین، سیترولین بافت‌ها انتقال می‌دهد. سیترولین نیز به عنوان پیش ماده برای تولید آرژنین و نیتروژن مونواکسید کاربرد دارد. هنگامی که گلوتامین در کنار اسید آمینه سیترولین قرار می‌گیرد، تولید نیتریک اسید رو به افزایش می‌گذارد.

استفاده از چه موادی در کنار گلوتامین توصیه می‌شود؟

سیترولین

با تولید اسید نیتریک در بدن اکسیژن رسانی به عضلات و تقویت آنها بهبود پیدا می‌کند. به این ترتیب ترکیبات مورد نیاز برای عضله سازی تأمین می‌شود و شاهد رشد و تقویت عضلات خواهیم بود.

البته تأثیر گلوتامین بر این فرایند به طور مسقیم نیست؛ با این حال نمی‌توان نقش این ماده بر فرایندهای مختلفی که در بدن رخ می‌دهد را نادیده گرفت.

آلفا کتو گلوتارات

آلفا کتو گلوتارات نیز همچون glutamine به عنوان پیش ماده گلوتامات کاربرد دارد. این ماده به تخریب گلوتامین در بدن و تبدیل آن به گلوتامات کمک می‌کند. از طرفی آلفا کتو گلوتارات با تحریک تولید گلوتاتیون در بدن منجر به افزایش آنتی اکسیدان‌ها می‌شود.

این دو ترکیب در کنار هم به تقویت و رشد عضلات کمک می‌کنند. آلفا کتو گلوتارات یکی دیگر از ترکیبات مؤثر در کنار گلوتامین است که نقش مهمی در عملکرد بهتر این اسید آمینه در بدن دارد.  لازم به ذکر است که آلفا کتو گلوتارات به صورت مکمل ورزشی به فروش می‌رسد.

ترکیبات مؤثر در کنار گلوتامین

گلوکز یا استیل گلوکزامین

در رابطه با اهمیت مصرف گلوکز باید بگوییم که کمبود گلوکز برابر است با کاهش جذب گلوتامین. هنگامی که بدن با کمبود گلوکز مواجه می‌شود، رشد و حتی ادامه حیات سلول‌ها به خطر می‌افتد.

چنانچه از رژیم غذایی کم کربوهیدرات استفاده می‌کنید، استفاده از گلیکو پروتئین استیل گلوکزامین را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این ماده یا گلوکز به جذب و متابولیسم هر چه بهتر گلوتامین کمک می‌کنند.

به این ترتیب ترکیب این دو ماده در کنار هم به بهبود عملکرد سلول‌ها کمک خواهید کرد. گلوکز را به طور معمول در یک رژیم غذایی معمولی به صورت روزانه مصرف می‌کنید. قرارگیری این ماده در کنار گلوتامین به اثربخشی هر چه بیشتر آن کمک خواهد کرد.

سایر ترکیبات موثر در کنار گلوتامین

برخی از ترکیبات به عنوان مکملی در کنار گلوتامین قرار می‌گیرند. استفاده از این مواد ورزشکاران را یک قدم به اهداف مورد نظرشان نزدیک‌تر می‌کند. در ادامه به تعدادی از این ترکیبات اشاره خواهیم کرد:

  • پروتئین Whey
  • روغن‌های امگا 3
  • کراتین (در چرخه 6 هفته‌ای)
  • مولتی ویتامین

پودر ال گلوتامين اولترا پاور

مکمل ال گلوتامین یکی از محبوب‌ترین و کم خطرترین مکمل‌های موجود در بازار است که استفاده از سایر ترکیبات مکمل در کنار این ماده به اثربخشی هر چه بیشتر آن می‌افزاید؛ بنابراین استفاده از ترکیبات فوق در کنار این اسید آمینه را فراموش نکنید.

ترکیبات موثر در کنار گلوتامین و عملکرد بهتر آن

گلوتامین اسید آمینه‌ای غیرضروری است و بدن ما این ماده را در بدن تولید می‌کند. با این وجود برخی از افراد از مکمل گلوتامین به منظور دستیابی به اهداف خود در تناسب اندام استفاده می‌کنند.

ما ترکیباتی را معرفی کردیم که مصرف آنها در کنار مکمل گلوتامین به عملکرد بهتر این ماده کمک خواهد کرد. این ترکیبات در کنار هم منجر به رشد و تقویت عضلات می‌شوند؛ بنابراین اگر به دنبال کسب نتیجه مورد نظر خود در مدت زمان کوتاه‌تر هستید، پیشنهاد می‌کنیم گلوتامین را در کنار ترکیبات توصیه شده مصرف کنید.

قرص فولیکوژن اروند فارمد
بازخوردها
  ارتباط با کارشناسان داروخانه روشا
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد