فیلتر


قرص ویتامین C

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448
1 2 3 4

قرص ویتامین سی (Vitamin C)

قرص ویتامین C که به نام اسید ال اسکوربیک نیز شناخته می شود، یک ویتامین محلول در آب است که به طور طبیعی در برخی غذاها وجود دارد، به برخی دیگر اضافه می‌شود و به عنوان یک مکمل غذایی در دسترس است. انسان برخلاف بسیاری از حیوانات قادر به سنتز ویتامین C به صورت درون زا نیست، بنابراین یک جزء غذایی ضروری است. ویتامین C برای بیوسنتز کلاژن، ال-کارنیتین و انتقال دهنده های عصبی خاص مورد نیاز است. ویتامین C همچنین در متابولیسم پروتئین نقش دارد. قرص کلاژن جزء ضروری بافت همبند است که نقش حیاتی در بهبود زخم دارد. ویتامین C همچنین یک آنتی اکسیدان فیزیولوژیکی مهم است و نشان داده شده است که آنتی اکسیدان‌های دیگر را در بدن بازسازی می‌کند.

تحقیقات در حال انجام در حال بررسی این موضوع است که آیا ویتامین C با محدود کردن اثرات مخرب رادیکال‌های آزاد از طریق فعالیت آنتی‌ اکسیدانی‌ اش، ممکن است به پیشگیری یا به تاخیر انداختن پیشرفت برخی سرطان‌ ها، بیماری‌های قلبی عروقی و سایر بیماری‌ هایی که استرس اکسیداتیو در آنها نقشی دارد کمک کند. مکمل ویتامین C علاوه بر عملکرد بیوسنتزی و آنتی اکسیدانی خود، نقش مهمی در عملکرد سیستم ایمنی دارد و جذب آهن غیرهم، شکل آهن موجود در غذاهای گیاهی را بهبود می بخشد. مصرف ناکافی ویتامین C باعث ایجاد اسکوربوت می شود که با خستگی یا بی حالی، ضعف گسترده بافت همبند و شکنندگی مویرگ ها مشخص می‌شود.

خرید مکمل ویتامین سی (Vitamin C)

با توجه به نیاز بدن هر فرد به این مکمل و هچنین دوز مصرفی روزانه می توانیم از انواع قرص ویتامین c موجود در فروشگاه داروخانه روشا انتخاب بهتری داشته باشیم

خرید قرص جوشان ویتامین سی (Vitamin C)

ممکن است از خود بپرسید که آیا مصرف مکمل‌هایی چون ویتامین C در دوران بارداری بی‌خطر است یا ضروری است، به‌خصوص اگر امیدوار هستید که ایمنی خود را در فصل سرماخوردگی و آنفولانزا تقویت کنید. با این حال، برای اکثر زنان باردار، دریافت مقادیر توصیه شده ویتامین C از طریق رژیم غذایی و یک ویتامین خوب دوران بارداری نسبتاً آسان است. آخرین تحقیقات در مورد مصرف ویتامین C در دوران بارداری ترکیبی و محدود است و سازمان بهداشت جهانی (WHO) اضافه کردن مکمل ویتامین C اضافی را به دوران بارداری توصیه نمی‌کند. اگر نگران دریافت ویتامین C کافی از طریق رژیم غذایی هستید، از پزشک خود بپرسید که آیا مکمل ویتامین C برای شما مناسب است یا خیر. 

سوالات متداول:

1.در خرید ویتامین c باید چه دوزی را انتخاب کنیم؟

با توجه به نیاز بدن هر فرد به این مکمل و هچنین دوز مصرفی روزانه می توانیم از انواع قرص ویتامین c موجود در فروشگاه داروخانه روشا انتخاب بهتری داشته باشیم

2. خرید ویتامین سی چه کمکی به ما می کند؟

ویتامین C علاوه بر عملکرد بیوسنتزی و آنتی اکسیدانی خود، نقش مهمی در عملکرد سیستم ایمنی دارد و جذب آهن غیرهم، شکل آهن موجود در غذاهای گیاهی را بهبود می بخشد. مصرف ناکافی ویتامین C باعث ایجاد اسکوربوت می شود که با خستگی یا بی حالی، ضعف گسترده بافت همبند و شکنندگی مویرگ ها مشخص می‌شود.