قوانین و مقررات خرید، ارسال و مرجوعی کالاها
مشتری گرامی : لطفا پیش از استفاده از کالای خریداری شده ، شرایط بازگشت و تعویض کالا را مطالعه نمایید.

قوانین و مقررات تعویض یا بازگشت کالا 

داروخانه روشا به منظور آسودگی خاطر و رضایتمندی بیشتر مشتریان، در صورت حصول شرایط طبق قوانین و مقررات به شرح زیر اقدام به تعویض یا بازگشت کالا برای مشتری خواهد کرد.

خواهشمند است، از ارسال کالا بدون هماهنگی با امور مشتریان خودداری فرمایید. 

قوانین و مقررات خرید و ارسال و مرجوعی کالاها

ضوابط و مسئولیت‌های مربوط به استفاده از محصولات

اطلاعات این محصولات در وبسایت صرفاً برای اطلاع‌رسانی است و جنبه مشاوره ندارد. خریدار باید قبل از استفاده، نسبت به کسب اطلاعات حرفه‌ای و اخذ مشاوره از متخصص مربوط اقدام کند . درصورت عدم آگاهی، اطلاع و ناتوانی مشتری در استفاده از این محصولات یا ایجاد خسارت نسبت به خود یا محصول یا عدم حصول نتیجه در مصرف کالا، تمامی مسئولیت‌‌های آن بر عهده مشتری است و فروشگاه داروخانه روشا در این خصوص هیچگونه تعهدی نخواهد داشت.

نظراتی که کاربران در خصوص کالا در وب‌سایت درج کرده‌اند، تجربه یا اطلاعات شخصی افراد است و برای آنها و روشا مسئولیتی ایجاد نمی‌کند.

داروخانه روشا نسبت به عوارض جسمی و بیماری‌های ناشی از استفاده از محصول خریداری شده، مسئولیت و پاسخگویی ندارد. انجام پیگیری‌های لازم باید توسط مشتری و از طریق شرکت‌های مربوط ( نمایندگی‌ها و تامین‌کنندگان رسمی کالا) انجام شود.

با توجه به مهیا بودن شرایط مشاوره خرید، هم به صورت تلفنی و هم به صورت اینترنتی ، مرجوعی برای کالاهای خریداری شده در صورت سلامت کالا، وجود نخواهد داشت.

داروخانه روشا مسئولیتی در قبال درستی اطلاعات فراهم شده روی بسته‌بندی کالا ندارد و مسئولیت آن با شرکت تولیدکننده کالاست.

ضوابط و شرایط تحویل کالا:

در زمان تحویل ، مشتری می بایست کالای خود را مشاهده و رسید دریافت را تحویل مامور توزیع دهد. این رسید به معنای سلامت بسته‌بندی کالا است و بعد از این رسید مسئولیتی بابت نقص در بسته‌بندی و سلامت ظاهری کالا وجود نخواهد داشت.

در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به داروخانه روشا بازگردانده شود.

آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به امور مشتریان روشا اطلاع داده شود.

با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و روشا تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.

لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به روشا بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به امور مشتریان روشا ارسال شود.

توجه: پس از بررسی کالا های مرجوعی توسط کارشناسان امور مشتریان، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌شود. در صورت استنکاف مشتری از تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد روشا در واحد امور مشتریان باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت روشا در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسوولیتی نخواهد داشت.

در صورت اشتباه بودن کالا و یا مغایرت کالا با نوع سفارش:

در صورت اشتباه بودن محصول، باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به واحد امور مشتریان روشا از طریق تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود.

توجه: عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است.

اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به روشا بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

می بایست کالا به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، همچنین هدیه همراه آن ( درصورتیکه کالا به همراه هدیه فروخته شده باشد) و کپی پیش فاکتور با هماهنگی واحد امور مشتریان برای روشا ارسال شود.

مبلغ فاکتور کالاهای مرجوعی به مدت 72 ساعت بعد از عودت کالا توسط مشتری و پس از دریافت کالا توسط روشا و دارا بودن شرایط مرجوعی، به حساب مشتری واریز خواهد شد و یا اصلاح در ارسال کالا انجام خواهد شد.هزینه ارسال مجدد در صورت اصلاح شدن کالای ارسالی بر عهده روشا خواهد بود.

شرایط و ضوابط مرجوعی کالا در صورت انصراف از خرید:

اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پیگیری سفارشات روشا (شماره تلفن 34134-026) داخلی 4 اطلاع داده شود تا پروسه مرجوعی آن انجام شود.

اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا 7 روز‏، باید انصراف خود را به واحد امور مشتریان ( تلفن: 34134-026) داخلی 4 اطلاع دهد. لازم به ذکر است موارد به شرح زیر از شمول این بند خارج هستند؛

کالاهایی که به دلیل ماهیت خاص یا استفاده شخصی و با توجه به لزوم رعایت مسایل بهداشتی نمی‌توانند بازپس داده شوند.

محصولاتی که بر روی بسته بندی آنها شرایط نگهداری خاص ذکر شده است.

باز برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس امور مشتریان، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا باز نشده باشد، در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده نشده باشد.

ارسال کالا به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، همچنین هدیه همراه آن ( درصورتیکه کالا به همراه هدیه فروخته شده باشد) و کپی پیش فاکتور به عهده مشتری می باشد.

برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان مرجوعی کالا را از بین خواهد برد.

پس از بررسی کالاهای مرجوعی توسط کارشناسان امور مشتریان، در صورت داشتن شرایط مرجوعی طبق ضوابط و مقررات، هزینه کالا پس از کسر هزینه ارسال تا 72 ساعت (سه روز کاری) به مشتری عودت داده خواهد شد.

وب سایت داروخانه روشا تابع قوانین کلی جمهوری اسلامی ایران، وزارت بهداشت، درمان آموزش پزشکی و مقررات کلی مربوط به کسب و کارهای آنلاین می باشد.

وب سایت داروخانه روش تضمين مي نمايد تمامي كالاها و محصولاتی که ارائه مي نمايد داراي مجوز رسمی از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی است و همینین تضمین می نماید کلیه محصولات اصل بوده و از شرکت های معتبر تولید کننده و توزیع کننده دارویی و آرایشی و بهداشتی تهیه شده است تمامی کالاهای ارائه شده در وب سایت داروخانه روشا دارای تاریخ تولید و تاریخ انقضاء معتبر می باشد و هیچ کالای تاریخ گذشته ای در وب سایت به فروش نمي رسد. هیچ گونه دارو و مکملی که نیاز به تجویز پزشک، نسخه و با نظارت دکتر داروساز داشته باشد توسط این وب سایت به فروش نمی رسد .

توصية و مشاوره های آنلاین وب سایت داروخانه روشا با نظارت دکتر داروساز انجام می گیرد .به طور کلی قیمت گذاری محصولات در وب سایت داروخانه روشا بر مبنای فاکتورهای رسمی شرکت های توزیع کننده می باشد و دائما در حال بررسی و بروز رسانی توسط تیم پشتيباني وب سایت است و فقط طبق شرايط خاص از جمله جشنواره های فروش های ویژه و یا موارد خاصی که توسط تیم مدیریت وب سایت تعيين مي گردد در بازه های زمانی مشخص به روی قیمت های مورد نظر تخفیق اعمال می گردد .

وب سایت داروخانه روشا متعهد به حفظ مراقبت از اطلاعات شخصی کاربران خود می باشد. مشاوره و پیام های خصوصی کاربران را محرمانه تلقی می کند و همچنین از آدرس و ایمیل یا شماره تلفن کاربران وب سایت صرفا جهت اطلاع رسانی اخبار و برنامه های داروخانه روشاء بنا به درخواست کاربران استفاده می نماید. نقطه نظرات و پیام هاي كاريزان، دیدگاههای شخصی ایشان مي باشد و وب سایت داروخانه روشا هیچ گونه مسئولیتی در قبال آنها ندارد، پیام های حاوی توهین یا مطالب غیر اخلاقی و همچنین مخالف قوانین کلی جمهوری اسلامی ایران از وب سایت حذف می گردد .استفاده از محتوای وب سایت داروخانه روشا شامل مقالات علمی، اطلاعات محصولات و غیره برای استفاده غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. استفاده از مطالب وب سایت خارج از این رویه، غیرمجاز و قابل پیگیری قانونی می باشد.

بازخوردها